КОЛОНІЗАЦІЯ ЗАПОРОЗЬКОЮ СТАРШИНОЮ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ: ОПАНАС КОВПАК
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2009.4.156700Анотація
Стаття присвячена діяльності козацького полковника Опанаса Ковпака, його внеску в процес розвитку південноукраїнського регіону, показано характерний шлях переходу козацької старшини у російське дворянство.
Посилання
Скальковский А. А. История Новой Сечи или Последнего Коша Запорожского. – Одесса, 1846. – Ч.І. – 367 с.
Мурзакевич Н. Афанасий Федорович Колпак, новороссийский колонизатор// Записки Одесского общества истории и древностей. – 1881. – Т. ХІI. – С.462.
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – К., 1908. – 720 с.
Голобуцкий В. А. Черноморское казачество. – К.,1956. – С. 95.
Полонська-Василенко Н. Запоріжжя XVIII століття та його спадщина. – Мюнхен, 1956. – Т.1.– С. 135.
Архів Коша Нової Запорозької Січі: корпус документів 1734 – 1775. – К., 2008. – Т. 5. – С. 223.
Голобуцкий В. А. Черноморское казачество. – С. 36.
Там само. – С. 175.
Голобуцький В. О. Запорозьке козацтво. – К.: Вища школа, 1994. – С. 498-499.
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – К., 1908. – Т 2. – С. 705.
Голобуцкий В. А. Черноморское казачество. – С. 95.
Новицький Я.П. Твори в 5-ти томах. – Запоріжжя, 2007. – Т.1. – С.207.
Мурзакевич Н. Афанасий Федорович Колпак. – С.462.
Кравцевич-Рожнецкий В. Опанас Колпак – полковник Войска Запорожского// Зеркало недели. – 2002. – 23 березня.
Мурзакевич Н. Афанасий Федорович Колпак. – С.462.
Полонська-Василенко Н. Запоріжжя XVIII століття та його спадщина. – Т.1. – С. 135.
Сурева Н.В. Від козака до дворянина: основні фіхи нобілітації запорозьких старшинських родів // Козацька спадщина: Альманах Нікопольського регіонального відділення НДІ козацтва Інституту історії України НАНУ. – Нікополь; Дніпропетровськ:Пороги, 2005. – Вип. 2. – С. 110.
Полонська-Василенко Н. Запоріжжя XVIII століття та його спадщина. – Т.1. – С. 535.
Сурєва Н. Перетворення запорозької старшини на російське дворянство в останній чверті XVIII ст.//Ресурс доступу: http://www.cossackdom.com/articles/s/sureva_starshina.html
Олійник О. Запорозький зимівник часів Нової Січі (1734-1775). – С. 195.
Там само. – С. 83.
Опанас Ковпак // Ресурс доступу: http// www. history. org. ua.
Мурзакевич Н. Афанасий Федорович Колпак. – С.462.
Феодосий (Макарьевский). Материалы для историко-статистического описания Екатеринославской епархии. – Екатеринослав, 1914 // Ресурс доступу: http://www.libr.dp.ua/ book.htm
Опанас Ковпак // Ресурс доступу: http//www.History.org.ua.
Харченко А. Г. Каланчак та його околиці (історичний та географічний нарис)(Витяг з книги) //Ресурс доступу: http://kalanchak.com/histori.php?n=19
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – С. 705.
Бойко А.В. Запорозький зимівник останньої чверті XVIII ст. – Запоріжжя, 1995. С. – 42.
Шуберт. Специальная карта Европейской России (сер. ХІХ ст.); Стрельбицкий И. А. Специальная 10-верстная карта Европейской России (поч. ХХ ст.).
Феодосий (Макарьевский). Материалы // Ресурс доступу: http://www.libr.dp.ua/book.htm
Дружинина Е. И. Северное Причерноморье в 1775-1800 гг. – М., 1959. – С. 241.
Там само. – С. 214.
Козирєв В. К. Матеріали до історії адміністративного устрою Південної України (друга половина XVIII – перша половина XIX ст.). – Запоріжжя, 1999. – С. 391.
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – С. 705.
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – С. 705.
Яворницький Д. І. Історія запорозьких козаків. – Львів, 1990. – Т. І. – С. 313.
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – С. 705.
Там само. – С. 705.
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – С. 705.
Ґава О.І. Козацькі портрети у фондах Одеського державного історико-краєзнавчого музею//Чорноморська минувшина. Записки відділу історії козацтва на Півдні України. – Одеса: Фенікс, 2007. – Вип. 2. – С. 184 -185.
Там само. //Ресурс доступу: http://museum.dp.ua/ru/science/results/collect/140-collect/270-article012.html
Осадча Ю. А. Портрети історичних діячів козацької доби у колекції ДІМ// Ресурс доступу:
http://museum.dp.ua/ru/science/results/collect/140-collect/270-article012.html
Модзалевский В. Л. Малороссийский родословник. – Т 2. – С. 708-720.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).