ОЛЕКСАНДР БОЛДИРЄВ ЯК ІСТОРИК-НОВАТОР
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2014.9.118037Ключові слова:
Одеський історик, козацтво, історіографія, громадсько-політична діяльність, О.Болдирєв.Анотація
У статті розглянуто неоцінимий внесок Олександра Болдирєва в українську історіографію як одного із представників молодого покоління українських істориків, які почали творити нову сторінку вітчизняної історіографії.
Олександр Болдирєв виявився одним із перших дослідників Одеси, хто по-новому переосмислив традиційний підхід Визвольної війни під проводом Б.Хмельницького у середині XVII ст. і запропонував нову періодизацію цього процесу в контексті європейської історії того часу у своїй обґрунтованій статті, яка була опублікована в університетській газеті «Одеський університет» - редактором якої недовгий час був Олександр (Олесь) Болдирєв під претензійною назвою: «Велика східноєвропейська війна 1648 – 1681 рр.».
Розглянуто також деякі сторінки особистого життя та громадсько-політичної діяльності. Підкреслено важливий внесок в дослідження історії Одеси.
Посилання
Історія Одеси. – Одеса: Друк, 2002.
Савченко В.А. В.О. Болдирєв // Енциклопедія сучасної України. – К., 2003. – Т.ІІІ.
Гончарук Т. Проблеми визначення віку Одеси: історіографія і політика // Інтелігенція і влада. Матеріали шостої Всеукраїнської наукової конференції (20-23 травня 2014 року м. Одеса). – Одеса: Астропринт, 2014.
Гончарук Т.Г. История Хаджибея (Одессы). 1415 – 1795. – Популярный очерк. – Одесса: Астропринт, 1997.
Гончарук Т.Г. Історія Хаджибея (Одеси) 1415 – 1795 рр. в документах. – Одеса: Астропринт, 2000.
Болдирєв О. Історичні постаті України. Історичні нариси. // Упор. та автор вступ. ст. О.Болдирєв. – Одеса: Маяк, 1993.
Болдирєв О. Одесі – 600. Історичний нарис. – Одеса: Юг, 1994.
Одеса Козацька. Наукові нариси. – Видання друге виправлене та доповнене. – Одеса: Фенікс, 2008.
Болдирєв О. Одеська Громада. Історичний нарис про українське національне відродження в Одесі у 70-ті рр. ХІХ – початку ХХ ст. – Одеса: Маяк, 1994.
Світленко С. Українські громади другої половини ХІХ – початку ХХ ст. (Особливості ідеології та діяльності) // Київська старовина. – 1998. - № 2.
Катренко А. Одеська громада 70-х – 90-х років ХІХ ст. // Київська старовина. – 1998. - № 2.
Болдирєв О. Політичний світогляд українських громад другої половини ХІХ ст. : Автореф. дис. к.і.н. –Одеса, 1995.
Савченко В.А. В.О. Болдирєв В.О. // Енциклопедія сучасної України. – К., 2003. – Т.ІІІ.
Болдирєв О. Велика східноєвропейська війна 1648 – 1681 рр. //Одеський університет. – 1997. – № 5.- від 24 вересня.
Болдирєв О. Шляхетська полонія над Чорним морем (глави з ненадрукованої книги) // Південний-Захід (Історико-краєзнавчий науковий альманах). – Одеса: Орtima, 2006. – Вип. 1.
Болдирєв О. Шляхетська полонія над Чорним морем (глави з ненадрукованої книги) // Південний-Захід (Історико-краєзнавчий науковий альманах). – Одеса: Орtima, 2006. – Вип. 2.
Мисечко А. До взаємовідносин польського та українського громадянства в Одесі у другій половині ХІХ – початку ХХ ст.// Причорноморський регіон у контексті європейської політики. – Одеса-Ополє-Вроцлав, 2008.
Аргатюк С. Не жіноче у тебе ім’я Кароліно// Овідій–прес. – 14.ІХ.2006. - № 37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).