ПРОЕКТ КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА ШЛЯХТИЧА ЙОСИПА ПАВЛІНОВСЬКОГО 1805 Р.
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2012.7.153893Ключові слова:
козаки, Й. Павліновський, Е. де РішельєАнотація
У статті публікуються два документи, які ілюструють спробу створення у 1805 р. на теренах Південного Поділля козацького війська за проектом шляхтича Йосипа Павліновського. На основі цих матеріалів та інших архівних свідчень окреслене місце документу серед низки інших нереалізованих та успішних проектів влаштування козацьких військ в Південній Україні.
Посилання
Російський державний історичний архів. – Ф.1286. – Оп.1. – Спр.241 за 1805 р. – 8 арк.
Комунальна установа «Ізмаїльський архів». – Ф. 755. – Оп.1. – Спр.1. – 16 арк.; Хромов А.В. Проект створення Дунайського козацького війська 1812 р. та ставлення до козацтва місцевого керівництва Бессарабії: [документ] / [комент. А.В.Хромов] // Чорноморська минувшина: Записки Відділу історії
козацтва на півдні України: Зб. наук. пр. – Одеса : Фенікс, 2008. – Вип.3. – С.159-163.
Хромов А.В. Представники козацького роду Шостаків в історії іррегулярних військових формувань на Півдні України в XIX ст. /А.В.Хромов // Воєнна історія Наддніпрянщини та Донщини: Наук. зб. за матеріалами Всеукр. наук. військ.-істор. конф.,– Дніпропетровськ, 2011. – С. 192-195.; Хромов А. В. Ставлення військових чиновників Південної України до козацького питання на початку XIX ст.: Г.І.Шостак / А.В.Хромов // Науковий вісник / Одеський державний економічний університет. – Одеса, 2009. – № 28.– С. 169-17310 (88).
Лобачевский В. Бугское казачество и военные поселения (летописные наброски) / В.Лобачевский // Киевская старина. – 1887. – Т. 19. – С. 591-603.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).