Хаджибей (Одеса) у міграційних процесах кінція XVIІІ – початку ХІХ ст.
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2022.17.268834Ключові слова:
Хаджибей, Одеса, міграційні процеси, соціальна історія, українці, росіяни, грекиАнотація
В статті вперше запропоновані до уваги читачів документи-біографії, перших жителів Хаджибея (Одеси) в кінці XVIII – початку ХІХ ст. Документи, являють собою описи жителів, які проживали в Хаджибеї (Одесі), а потім вирішили оселитися у фортецях Буджака – Аккермані, Кілії, Ізмаїлі. Документи збері-гаються у фондах Комунальної установи “Ізмаїльський архів” та Російському держав-ному військово-історичному архіві.
Біографії дозволяють з’ясувати – ономастику, демографічний склад родини, зовнішній вигляд походження жителів, їхні заняття і, навіть, мову спілкування. Внаслідок стислого аналізу можна виявити, що робітники мали різну етнічну належність, серед них були українці, росіяни, греки, молдовани; переходили робітники, переважно з Правобережної, Південної України та Бессарабії.
Посилання
Бачинська О. Один з перших переписів Одеси 1796 р. (з фондів Російського державного архіву військово-морського флоту). Південний захід. Одесика. Історико-краєзнавчий науковий альманах. Одеса: Друкарський дім, 2010. Вип. 9. С. 21-24.
Dzieduszycki W. Călătorie pentru cercetarea navigaţiei pe Nistru in anul 1785 (Rezumat). Calatori strain despre tarile Romane. Bucuresti, 2000. Vol.X, partea I.
Комунальна установа “Ізмаїльський архів”. Ф. 514. Оп.1. Спр. 2, 4-5.
Російський державний військово-історичний архів. Ф.14209. Оп. 165. Спр. 26, ч. 2.; спр. 27 (1808 р.).
Середа О.Г. Османсько-українське степове порубіжжя в османсько-турецьких джерелах XVIII ст. Одеса, 2015. 312 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).