Коцюбієв, Качибей чи Кочубієв? Яку назву доцільніше вживати щодо Одеси у XV – XVI ст.
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2022.17.268837Ключові слова:
історія Одеси, історіографія історії Одеси, Коцюбієв, Качибей, Кочубієв, ХаджибейАнотація
В повідомленні розглянуто історію поширення в історичній літературі ХІХ – ХХ ст. версії про заснування міста Кочубіїва (Одеси) шляхтичом Б.Коцюбою-Якушинським й походження назви «Коцюбіїв», яку подекуди вживають стосовно Одеси XV – XVI ст. в літературі й в мережі інтернет. Робиться висновок про ймовірну хибність вказаної версії походження міста та недоречність вживання назви «Коцюбіїв».
Посилання
Болдирєв О.В. До питання про час заснування Одеси. Тезисы Второй областной историко-краеведческой научно-практической конференции, посвященной 200-летию основания Одессы и 25-летию создания Украинского общества охраны памятников истории и культуры. Одесса, 1991. С. 20 - 22.
Болдирєв О. В. Одесі – 600. Одеса, 1994. 52 c.
Маркевич А.И. Город Качибей или Гаджибей – предшественник города Одессы. Записки Одесского общества истории та старожитностей (далі – ЗООИД). 1894. Т. 17. Отд. ІІ. С. 1-72.
Маркевич А.И. Город Качибей или Гаджибей – предшественник города Одессы. Дополнительные заметки к статье того же названия, напечатанной в записках Императорского Одесского Общества Истории и Древностей. ЗООИД. 1895. Т. 18. Отд. 2. С. 81 – 86.
Яковлев В.А. К истории заселения Хаджибея (1789–1795 гг.). Одесса, 1889. 56 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).