ПЕРШИЙ УКРАЇНОЗНАВЧИЙ ТА КОЗАКОЗНАВЧИЙ ТЕКСТ ОДЕСЬКОГО ІСТОРИКА МИХАЙЛА СЛАБЧЕНКА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2015.10.116202Ключові слова:
М.Слабченко, Одеса, історія козацтва.Анотація
У статті до історіографії уведено досі не використаний біографами історика М. Слабченка текст: звіт студента Новоросійського університету М. Слабченка про свою роботу в київських архівах. Цей архівний рукописний текст відображає етап підготовки історика до своєї першої наукової монографії і є загалом першим відомим науковим текстом М. Слабченка про історію України козацької доби. Також текст відображає творчу лабораторію історика, архівні пошуки.
Посилання
Білоусова Л.Г., Балінов А.К. Діяльність М.Є.Слабченка в архівній галузі // Академік М.Є.Слабченко. Наукова спадщина і життєвий шлях. – Одеса, 1997.
Санцевич А.В. Видатний український історик М.Є. Слабченко. – К., 1993.
Водотика С.Г. Академік Михайло Єлисейович Слабченко. Нарис життя та творчості. – К.; Херсон, 1998.
Заруба В. Історик держави і права України академік Михайло Слабченко. – Дніпропетровськ: Ліра ЛТД, 2004.
Михайло Слабченко в епістолярній та мемуарній спадщині (1882-1952) / Упор: Заруба В. – Дніпропетровськ: Ліра ЛТД, 2004.
Новікова Л. Право на гіпотезу у дослідженні історії козацтва : на прикладі досвіду М. Є. Слабченка (1882-1952) // Чорноморська минувшина. – 2012. – Вип. 7.
Шевчук А. В. Михайло Слабченко: життєвий шлях та наукова діяльність: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01. Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. – Миколаїв, 2013.
Музичко О. Листи Михайла Слабченка до Івана Линниченка // Київська старовина. – 2007. – № 2 (березень-квітень).
Музичко О. Засновник Одеського інституту народного господарства професор Олексій Якович Шпаков (1868-1927): біографічний нарис. – Одеса, 2011.
Реєстр робіт М. Слабченка див.: Зленко Г.Д. Проблеми бібліографування праць академіка М.Є. Слабченка // Академік Михайло Єлисейович Слабченко: наукова спадщина і життєвий шлях. Збірник статей. – Одеса, 1995.
Слабченко М. Опыты по истории права Малороссии ХVІІ-ХVІІІ вв. – Одесса: Тип. акц. Южно-Русского печат. дела, 1911.
Слабченко М.Е. Протокол отпускных писем за гетмана Апостола 1728 года тут и по отъезду его вельможности записки щоденніе при конце того ж года 1728. – Од.: 1913 г.
Слабченко М. Малорусский полк в административном отношении: Историко-юридический очерк // Записки Императорского Новороссийского университета историко-филологического факультета. – Одесса: Техник, 1909. – Вып. 1.
Слабченко М. Центральные учреждения Украины XVII - XVIII ст. Конспект лекций, читанных с 10 июня по 14 июля 1918 г., на украинских курсах для учителей средних школ. – Одеса, 1918.
ДАОО. – Ф. 45. – Оп. 4. – Спр. 2633. – Арк. 109.
Пришляк В. Історія гетьманства Данила Апостола у висвітленні Івана Джиджори // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. зб. наук. праць. – Львів, 2006–2007. – Вип. 15: CONFRATERNITAS. Ювіл. зб. на пошану Ярослава Ісаєвича.
Лазаревский О. Описание старой Малороссии. Том III. Прилуцкий полк. – М. - К., 1902. – Т. III: Прилуцкий полк.
Радакова Е.П. О ревизиях в Малороссии в XVIII ст. // Труды 11-го археологического съезда. – М., 1902. – Т. 2.
Миллер Д.П. Суды земские, городские и подкоморские в XVIII в. – Харьков, 1896.
Филарет (Гумилевский). Историко-статистическое описание Черниговской епархии. – Кн. 6: Уезды: Новгород-Северский, Сосницкий, Городницкий, Конотопский и Борзенский. – Чернигов: Зем. тип., 1874.
Лазаревский А. Л. Суды в старой Малороссии // Киевская старина. – 1888. – Т. 62–63. – № 7–8.
Левицкий О.И. Очерки народной жизни в Малороссии во второй половине ХVII в. Киев: Типография Университета св. Владимира, 1902.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).