ОСМАНСЬКІ ХРОНІКИ ГАСАНА ВЕДЖІГІ ТА МЕГМЕДА ГАЛІФЕ ЯК ДЖЕРЕЛА ДО ПОЛІТИЧНОЇ ІСТОРІЇ 30-х – 60-х років XVII ст.
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2013.8.120492Ключові слова:
Османська імперія, хроніки, Веджігі, Галіфе, Україна, козаки.Анотація
У статті досліджується зміст двох хронік, які стосуються історії Османської імперії і Центрально-Східної Європи у середині XVII ст. Ці хроніки були спершу відомі в історіографії завдяки працям Йозефа Гаммера-Пурґшталя, Франца Бабінґера, Буґри Аціза та ін. У своєму німецькому виданні (1977) Буґра Аціз опублікував факсиміле османських текстів і переказав, їхні головні ідеї.
Посилання
Atsiz Bugra. Das Osmanische Reich um die Mitte des 17. Jahrhunderts: Nach den Chroniken des Vecihi (1637-1660) und des Mehmed Halifa (1633-1660). — München: Dr. Dr. Rudolf Trofenik, 1977.
Пріцак О. Ще раз про союз Богдана Хмельницького з Туреччиною //Український археографічний щорічник. Нова серія. ‒ К., 1993. ‒ Вип. 2.
Остапчук В., Галенко О. Козацькі чорноморські походи у морській історії Кятіба Челебі "Дар великих мужів у воюванні морів" // Mappa Mundi: Збірник наукових праць на пошану Ярослава Дашкевича з нагоди його 70-річчя. — Львів; Київ; Нью Йорк, 1996.
Туранли Ф. Г. Літописні твори М. Сенаї та Г. Султана як історичні джерела. ‒ К., 2000.
Babinger Franz. Die Geschichtschreiber der Osmanen und ihre Werke. – Leipzig, 1927.
Смолій В., Степанков В. Богдан Хмельницький: Соціально-політичний портрет. – К., 1993.
Брехуненко В. Донське козацтво як чинник зовнішньої політики Богдана Хмельницького // Доба Богдана Хмельницького: Зб. наук. пр. – К., 1995.
Федорук Я. О. Міжнародна дипломатія і політика України 1654‒1657. ‒ Львів, 1996. ‒ Ч. 1.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).