ТЕМА КОЗАЦТВА У НАУКОВІЙ СПАДЩИНІ АРХІЄПИСКОПА ГАВРИЇЛА (РОЗАНОВА)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2008.3.157814Анотація
У статті на основі опублікованих документів розглянуто один із напрямків наукової діяльності архієпископа Гавриїла (Розанова), присвячений дослідженню історії українського козацтва. Вказано на його успішну співпрацю з Одеським товариством історії і старожитностей, в “Записках” якого були опубліковані наукові роботи з даної тематики.
Посилання
Серафимов С. Воспоминания о преосвященном Гаврииле, первом (в Одессе) Архиепископе Херсонском и Таврическом, а потом Тверском и Кашинском. – Одесса, 1859. – 84 с.; Петровский С. Семь Херсонских архиепископов. – Одесса, 1894. – С. 1-31.
Журба О. І. Культурна та історико-археографічна діяльність архієпископа Гавриїла (В. Ф. Розанова) в Південній Україні // Дніпропетровський історико-археографічний збірник. – Вип. 1. – Дніпропетровськ, 1997. – С. 220-238; Хмарський В. М. Археографічна діяльність Одеського товариства історії і старожитностей. – Одеса, 2002; Непомнящий А. А. Служители культа в развитии исторического краеведения Крыма: Историко-библиографический аспект //Крымский архив. – 1999. - № 5. – С. 77, 78.
Серафимов С. Воспоминания о преосвященном Гаврииле. – С. 57.
Письма Гавриила, архиепископа Тверского и Кашинского к Иннокентию,
архиепископу Херсонскому и Таврическому. – Тверь, 1884. – С. 8-11.
Журба О. І. Культурна та історико-археографічна діяльність архієпископа Гавриїла. – С. 225-226.
Гавриил, архиепископ. Историческая записка о Пустынно-Николаевском
Самарском Монастыре. – Одесса, 1838. – 64 с.
Устное повествование бывшего запорожца, жителя Екатеринославской губернии и уезда, селения Михайловки, Никиты Леонтьевича Коржа. – Одесса, 1842.
Журба О. І. Культурна та історико-археографічна діяльність архієпископа Гавриїла. – С. 230-231.
Журба О. І. Матеріали до становлення історико-археографічних студій з історії Південної України у другій чверті ХІХ ст. // Південна Україна ХVІІІ-ХІХ ст. Записки науково-дослідної лабораторії історії Південної України ЗНУ. – Запоріжжя: РА “Тандем - У”, 1998. – №3. – С. 82.
Гавриил, архиепископ. Продолжение очерка о Новороссийском крае //ЗООИД. – Одесса, 1863. – Т. 5. – Отд. І. – С. 420-488.
Гавриил, архиепископ. Всеподданейшее донесение императрице Екатерине ІІ, генерал-поручика Текелия, об уничтожении Запорожской Сечи //ЗООИД. – Одесса, 1853. – Т. 3. – Отд. І. – С. 587-589.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).