РОЗВИТОК ПОМІЩИЦЬКОГО ГОСПОДАРСТВА КОЗАЦЬКОЇ РОДИНИ СКАРЖИНСЬКИХ НА ТЕРИТОРІЇ ПІВДЕННОЇ УКРАЇНИ (остання чверть XVIII – перша половина ХІХ ст.)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2519-2523.2007.2.158352Анотація
Стаття присвячена дворянській козацькій родині Скаржинських, їх внеску в економічний розвиток Південної України в останній чверті XVIII – першій половині ХІХ ст. Основна увага зосереджена на практичній діяльності Скаржинських у сфері сільського господарства та легкої промисловості в дореформений період. Характеризується роль вищезгаданої родини у галузі лісівництва, садівництва, рільництва та скотарства. Запропонована оцінка внеску Скаржинських у вирішення складних проблем пов’язаних із розвитком господарювання у Південному регіоні.
Посилання
Остен-Сакен Д. Мысли о ведении рационального хозяйства в Новороссийском крае // Записки Общества сельского хозяйства Южной России (далі − Записки ОСХЮР). – 1867. - №5. – С.410.
Струков Д. О лесных насаждениях и запрудах херсонского помещика Скаржинского // Журнал Министерства государственных имуществ. – 1853. - №2. – С. 387.
Палимпсестов И. Новороссийский знаменитый хозяин В.П. Скаржинский // Труды Вольного экономического общества. – 1853. – Т. 4. – С. 305.
Скальковский А.О. Хронологическое обозрение истории Новороссийского края 1730-1823. Ч.2. – Одесса, 1838. − С.349.
Флоровский А.В. Отечественная война и Новоросийсский край. –Одесса, 1913.− С.15.
Филлипович И. Летопись прихода Петро-Павловской церкви села Мигея, Елисаветградского уезда, Херсонской епархии // Записки Одесского общества истории и древностей. – 1901. – Т.XXIII. – С. 5.
Дружинина Е.И. Южная Украина в период кризиса феодализма, 1825-1860 гг. – М., 1981. − С. 26.
Котов А.И. Из истории лесоразведения на Юге Украины //Республиканский межведомственный тематический научный сборник. Лесоводство и агролесомелиорация. – 1969. − №16. − С. 135.
Історія міст і сіл УРСР. Миколаївська область. – К., 1971.- С.692.
Филиппович И. Летопись прихода Петро-Павловской церкви села Мигеи… − Т.XXIV. – 1902. − С. 2.
Палимпсестов И. Нечто в роде “Введения” в уроки лесоводства для Новороссийского края // Записки ОСХЮР. – 1852. - №1. – С.66.
Скаржинский В.П. О разведении карачаевских овец в имении члена И. В. Э. Общества В. П. Скаржинского в Херсонской губернии //Труды Вольного экономического общества. – 1852. – Т.ІІ. – С. 140.
Шмитом А. Херсонская губерния //Материалы для географии и статистики России собранные офицером генерального штаба. – Херсон, 1863. − С.432.
Дружинина Е.И. Южная Украина в период кризиса феодализма 1825-1860 гг. – М., 1981. − С. 153.
Филиппович И. Летопись прихода Петро-Павловской церкви села Мигеи…. − С. 2.
Там само.
Палимпсестов И. Нечто в роде “Введения” в уроки лесоводства…. – С. 70.
Скаржинский В.П., Струков Д. Вопросы и ответы на запруды в степных местах Новороссийского края // Записки ОСХЮР. – 1852. - №9. – С. 427.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Чорноморська минувшина

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).